Přihlášení:
DE CZ EN Přepněte na jiný jazyk:  
Kde právě jste?  Kontaktní informace » ČKD

Často Kladené Dotazy

 
 
Jaké jsou zřizovací poplatky, které musí klienti systému Xpay platit?
Zřizovací poplatek je ve výši 1500 Kč včetně DPH nebo 60 Eur včetně DPH. V případě některých speciálních služeb na objednávku pak může přibýt ještě další zřizovací poplatek pro takovou službu. Po schválení registrace v systému Xpay.CZ Vám bude vystavena faktura a připravena smlouva k podpisu.

Jaké jsou měsíční poplatky, které musí klienti systému Xpay platit?
Základní měsíční poplatek je ve výši 200 Kč bez DPH nebo 8 Eur bez DPH a zahrnuje provoz 3 projektu, platebních metod nebo klíčových slov v případě platebních metod SMS. Za každý další projekt, platební metodu nebo klíčové slovo se poplatek zvyšuje o 25 Kč bez DPH, resp. 1 Eur bez DPH. Maximalní výše poplatku je pak 750 Kč bez DPH, resp. 30 Eur bez DPH. V případě některých speciálních služeb nebo cenových hladin na objednávku pak může přibýt ještě další měsíční poplatek.

Existuje nějaký minimální počet SMS zpráv nebo transakcí, které musí měsíčně proběhnout?
Nikoliv. V systému Xpay není stanoven žádný minimální obrat a rádi s Vámi budeme spolupracovat i pokud přijmete 1 SMS za den.

Předpokládáme velký počet transakcí. Může systém Xpay garantovat nějaký počet transakcí?
Ano, systém je pod stálým dohledem a stále jej optimalizujeme pro vyšší výkon. V současnosti běžně zvládáme 4000 transakcí za hodinu a v případě nutnosti můžeme kapacitu operativně navýšit.

Zvládnu implementaci Xpay.CZ na svůj projekt úplně sám?
Záleží na tom, zda máte dostatečné technické znalosti. Pokud již např. nějaký zpoplatněný projekt provozujete, neměli byste mít s implementací Xpay.CZ žádný problém. V opačném případě doporučujeme využít služeb zkušenějšího technika či programátora. S vlastní implementací vám ale může pomoci také přímo technik Xpay.CZ, který vám bude plně k dispozici. Spoustu potřebných informací se také dozvíte z naší technické dokumentace.

Jsou statistiky transakcí přehledné? Mohu je vidět ještě před spuštěním projektu?
Ano, již nyní můžete nahlédnout, jak Xpay.CZ vypadá uvnitř, včetně přehledných statistik, grafů, přehledů, vyúčtování apod. Stačí se vpravo nahoře přihlásit do systému pod jménem "demo" a heslem "demo".

Mohu vidět nějaké příklady použití platebního systému Xpay.CZ? Budu mít k dispozici editovatelné zdrojové kódy pro využití Xpay.CZ na mém projektu?
Ano. Příklady použití i zdrojové kódy najdete v levém menu pod odkazem Demoverze.

Pokud budu pro zvýšení obratu využívat prostředníky plateb (webmastery), bude na to Xpay.CZ připraven?
Ano, Xpay.CZ umí bez problémů identifikovat transakce, na kterých se podílí vaši webmasteři. Jejich odměny jsou ve statistikách přehledně vyznačené.

Kolik času zhruba zaberou veškeré procedury od prvotní registrace do systému až po ostré spuštění plateb na mém projektu?
To je velmi individuální. V případě rychlé součinnosti mezi Xpay.CZ a vámi může být projekt bez problémů spuštěn již do 5 dnů od registrace. Některé služby a platební metody ale vyžadují schválení mobilními operátory nebo provozovateli plateb a pak může být spuštění trvat i déle než 4 týdny.

Co se bude dál dít poté, co o Xpay.CZ budu mít zájem a zažádám o registraci?
Nejdéle do 3 pracovních dní se vám ozve obchodní zástupce Xpay.CZ buď telefonicky nebo e-mailem. Probere s vámi vaše konkrétní požadavky (jaký chystáte projekt, jaké platební metody budete chtít využívat, jaké cenové hladiny, v jakých regionech apod.), seznámí vás s vašimi konkrétními výnosy z transakcí a vysvětlí vám principy plateb. Pokud vám bude srozumitelná technická dokumentace, započnou technické práce na implementaci, vzájemně se podepíše smlouva o spolupráci, projekt se otestuje a odladí a poté můžete platby na svém projektu spustit naostro.

Proč jsou podíly z Premium SMS transakcí tak nízké oproti jiným platebním metodám?
Tento jistě nepříjemný fakt Vás může možná odradit od využívání této platební metody. Bohužel z částky placené koncovým zákazníkem je třeba odvést DPH v zákonné výši, mobilní operator si za službu učtuje více než 35% z částky a to znamená, že pro Vaši provizi zbývá méně než polovina z částky placené zákazníkem. Přesto si můžete být jisti, že naše podíly klientům byly, jsou a vždy budou absolutně nejvýhodnější na trhu. Lepších podmínek nedosáhnete ani tehdy, pokud byste chtěli přímo spolupracovat s některým z českých agregátorů, což by mimo jiné znamenalo také mnohem složitější implementaci a poměrně vysoké instalační a provozní poplatky.

Co ještě může bránit spuštění plateb na mém projektu kromě neschválení?
Je také třeba, abyste o Vaší firmě a svém projektu doplnili v systému Xpay.CZ všechny potřebné údaje. Mezi ně patří zejména telefonní a e-mailové kontakty na technického správce projektu, zákaznické podpory a dále IP adresy serverů a komunikační heslo.